• Všeobecná charakteristika školy

Veľkosť školy

Základná škola v Muli je neplnoorganizovaná  ZŠ  s dvoma triedami. V školskom roku 2020/21 máme 25 žiakov, čo predstavuje (dlhodobo) najvyšší počet žiakov  Súčasťou školy je aj školský klub detí s 25 .

Charakteristika žiakov

Školu navštevujú žiaci z obce Muľa

Charakteristika pedagogického zboru

Pedagogickí pracovníci tvoria silný potenciál školy. Využívanie potencionalít ľudí v škole je pre plnenie cieľov školy to najpodstatnejšie. Na škole vyučuje dlhodobo 2 učitelia. Kvalifikovanosť pedagogických zamestnancov je  100 % kvalifikovanosť. Kolektív má vekový priemer je 45 rokov.  Pre integrované deti je dôležitá prítomnosť  špeciálneho pedagóga na škole. Na imidži školy sa podieľa kreatívna výtvarníčka.

Organizácia prijímacieho konania

Naša škola prijíma vzdelávateľné deti, ktoré chcú plniť povinnú školskú dochádzku u nás po rozhovore s rodičmi, ktorým vyhovuje profilácia našej školy. Zápis detí do prvého ročníka prebieha za prítomnosti špeciálneho pedagóga . Pri prijímaní telesne postihnutých detí a detí so špecifickými poruchami učenia spolupracujeme so špeciálnym pedagógom a CPPPP.

Dlhodobé projekty

1.    Projekty školy s certifikátom: Infovek,

2.    Úspešné projekty školy:  Otvorená škola,

3. Premena tradičnej školy na modernú: Učenie pre život.

Spolupráca s rodičmi a inými subjektmi

Je mimoriadne významná nielen pre školu, ale hlavne pre verejnosť a dobré meno školy.  Oficiálne stretnutia rodičov s vedením Základnej školy a s vyučujúcimi sa konajú podľa plánu rodičovských stretnutí, 5-krát do školského roka. Akútne problémy sa riešenia na mimoriadnych triednych schôdzkach a s individuálnymi pohovormi. Boli aj neoficiálne stretnutia s rodičmi na tradičných akciách školy. Rada školy pri ZŠ  bola ustanovená v zmysle § 24 Zákona č.596/2003 Zb. z. o Štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov po voľbách dňa 23.6.2004. Funkčné obdobie začalo dňom 10.9.2009 na obdobie štyroch rokov. Škola spolupracuje s Materskou školu , tým spôsobom, že žiaci materskej školy.

Priestorové a materiálno–technické podmienky školy

Podľa analýzy SWOT medzi silné stránky školy z hľadiska materiálno  učebňu výpočtovej techniky, knihy a relaxačný kútik. Zavádzanie IKT do vyučovania nám pomáha realizovať multimediálna počítačová učebňa s interaktívnou tabuľou, dataprojektorom a s 8 počítačmi.

Škola ako životný priestor

Aby sa žiaci i pedagógovia cítili v škole čo najpríjemnejšie kladieme dôraz na: upravené a estetické prostredie tried, kabinetov, školského dvora, chodieb, aktuálne informácie o aktivitách školy na informačných tabuliach a nástenkách, budovanie priateľskej atmosféry medzi žiakmi navzájom, medzi žiakmi a pedagógmi.

Podmienky na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri výchove a vzdelávaní

V škole sú vytvorené bezpečné a zdraviu vyhovujúce podmienky v priestoroch na vyučovanie i v ostatnom interiéri školy. Na prvých vyučovacích hodinách nového školského roka sú žiaci poučení o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci. Organizujeme pravidelné školenia zamestnancov školy o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci a proti požiaru. Prevádzame pravidelné kontroly bezpečnosti a ochrany zdravia a odstraňovanie nedostatkov podľa výsledkov revízií. Pre integrovaných žiakov máme zabezpečený bezbariérový prístup v priestoroch, kde sa pohybujú a zdržiavajú.