• História školy

• Starosta V.Nagy ešte na začiatku roka 2009 zašiel na Ministerstvo školstva SR, kde novú školu zaregistrovali a do začiatku školského roka bolo potrebné všetko vybaviť, aby sa v novej škole mohlo začať vyučovať. Obec odkúpila veľký rodinný dom a viac−menej svojpomocne začala s jeho prestavbou.

Školu sa v plánovanom termíne podarilo otvoriť a žiaci sa mohli začať učiť v pekne vybavených triedach. "Riaditeľkou Základnej školy v Muli bola Mgr.Sabina Šebeňová a so svojimi podriadenými tvoria kvalitný kolektív a zohratý tím.

Nielen žiaci, ale aj všetci pedagógovia sa musia maximálne snažiť, aby všetko zameškané so svojimi žiakmi dobehli. Mali sme už rôzne obecné oslavy, posedenia s dôchodcami a naše deti už vystúpili so svojim kultúrnym programom. Bolo to niečo nové aj pre obyvateľov, pretože škola v obci nebola vyše štyridsať rokov a skutočnosť, že naše deti recitovali a spievali v nacvičenom programe, potešilo nielen ich rodinných príslušníkov ale mnohých starších obyvateľov, " s hrdosťou hovorí Vojtech Nagy. V roku 2011/2012 do funkcie riaditeľky nastúpila Mgr. Dušana Žigová s vychovávateľkou Martou Vámošovou počet žiakov v škole bol v tomto roku 16 žiakov . V roku 2012/2013 sme otvorili ďalšiu triedu pre deti s poruchami učenia , počet žiakov stúpol na 18. V školskom roku 2013/2014 máme 21 žiakov.