• O škole

• Budova Základnej  školy , bola daná  do prevádzky 1. septembra 2009. Škola sa nachádza v peknom prostredí. Základná škola je štátna škola so štyrmi postupovými ročníkmi, spravidla bez paralelných tried. Kapacita školy je 40 žiakov, skutočný priemerný počet žiakov je 20. V roku 2012 v základnej škole vznikla špeciálna trieda pre žiakov MP .Priemerný počet žiakov v špeciálnej triede je priemerne 10  žiakov.

Pedagogický zbor tvorí 4 pedagogickí zamestnanci, vrátane vychovávateľov školského klubu. Zbor je zmiešaný , vekovo pestrý – od mladých až po skúsených kolegov. Na škole pôsobí špeciálny pedagóg .

Charakteristika školského vzdelávacieho programu

Školský vzdelávací program našej školy sa opiera o aktivity smerujúce k vyššej forme

komunikácie medzi vedením školy a pedagogickým zborom, medzi vedením školy

a nepedagogickým zborom, medzi vedením školy a žiakmi, vedením školy a rodičmi,

pedagogickým zborom a žiakmi, pedagogickým zborom a rodičmi.

Ďalšou prioritou je zefektívnenie mimoškolskej činnosti žiakov a pedagógov.

Tento školský vzdelávací program sa nesie v duchu myšlienky uplatnenia sa našich

žiakov v bežnom živote a zaradenie sa medzi majoritu.